Umowy budowlane - Istotne i ogólne warunki umów

Umowy budowlane - Istotne i ogólne warunki umów

Cena: 68.00 zł
Cena: 61.20 zł
autor:H. J. Orłowski
ISBN:978-83-89234-68-1
Wydawnictwo:Polcen Oficyna Wydawnicza
Ilość stron:294
Wydanie:2012
Format:B5
Oprawa:miękka, lakierowana, kolorowa
Poradnik zawiera ogólne warunki umów oraz umowy o roboty budowlane (dzieło), prace projektowe w budownictwie, zastępczy nadzór inwestorski.
Jest to zbiór dokumentów określających zasady prawne, techniczne i ekonomiczne warunków umów dotyczących realizacji przedsięwzięć budowlanych.
Poradnik ma na celu ujednolicenie nazewnictwa w treści umowy poprzez stosowanie wyrażeń jednoznacznych (stąd powołania na PN), zagwarantowanie czytelności, kompleksowości i przejrzystości umów przez wyłączenie z ich treści ogólnych warunków umów, przybliżenie stronom ocen prawnych umów dokonanych przez sądy powszechne.
Niniejsze opracowanie stanowi skondensowane omówienie ważnych postanowień umów opartych na obowiązujących przepisach, a także orzecznictwie sądowym.
Poradnik zawiera przykłady i wzorce praktyczne.
Wydając ten poradnik, Autor i Wydawca pragną przyczynić się do wzbogacenia problematyki umów budowlanych na rynku polskim, mając na względzie dobro wspólne wykonawców i inwestorów. Istniejące wzorce niemieckie VOB oraz europejskie wskazówki FIDIC w tym zakresie są nieodpowiednie, przez to mało przydatne do naszych polskich warunków.

powrót do Umowy budowlane - Istotne i ogólne warunki umów ->