Cyfrowe przetwarzanie sygnałów. Metody, algorytmy, zastosowania

Cyfrowe przetwarzanie sygnałów. Metody, algorytmy, zastosowania

Cena: 70.00 zł
autor:Dag Stranneby
ISBN:83-921073-4-9
Wydawnictwo:Wydawnictwo BTC
Ilość stron:256
Format:B5
Oprawa:Twarda
Napisana przez Daga Stranneby książka o DSP ma duże walory dydaktyczne i praktyczne. Autor położył główny nacisk na wyjaśnienie zasad i zastosowań DSP przy minimalnym korzystaniu z aparatu matematycznego. W jednym tomie ujęto szeroką tematykę systemów cyfrowego przetwarzania sygnałów - przetworniki a/c i c/a, filtry adaptacyjne, estymację widm, sieci neuronowe, filtry Kalmana, logikę rozmytą, kompresję danych, korekcję błędów i algorytmy DSP.
Książka może służyć jako podręcznik lub uzupełnienie innych opracowań do nauczania przedmiotu obejmującego zagadnienia cyfrowego przetwarzania sygnałów dla studentów wyższych uczelni technicznych. Doskonale nadaje się też dla słuchaczy kursów podyplomowych i osób profesjonalnie zajmujących się cyfrowym przetwarzaniem sygnałów.

Od autora Ta książka nie jest podręcznikiem cyfrowego przetwarzania sygnałów (DSP). Wprawdzie w pierwszym rozdziale podano w skróconej formie podstawy teoretyczne DSP, jednak zakłada się, że Czytelnik ma już wiadomości w zakresie próbkowania, równań różnicowych, przekształcenia Z, filtrów o skończonej i nieskończonej odpowiedzi impulsowej, szybkiego przekształcenie Fouriera (FFT) itd. Myślą przewodnią książki jest połączenie teoretycznych problemów przetwarzania sygnałów z zastosowaniem algorytmów DSP w praktyce. Przedstawiono też szeroki przegląd różnych zastosowań cyfrowego przetwarzania sygnałów, co ma być zachętą do dalszego studiowania tej tematyki.
W moim przekonaniu głównym celem nauczania jest doprowadzenie do intuicyjnego zrozumienia koncepcji i systemów. Dlatego materiał merytoryczny książki jest nieco uproszczony kosztem ograniczenia rozważań matematycznych. Czytelnik, zwłaszcza mający tylko elementarną wiedzę o DSP i metodach przetwarzania, może mieć trudności z uchwyceniem od razu niektórych szczegółów omawianych zagadnień. Nie trzeba się jednak tym przejmować. Pierwszym, najważniejszym krokiem przy studiowaniu każdego tematu jest - przed wgłębianiem się w szczegóły - zrozumienie istoty problemu i poznanie podstawowych metod umożliwiających jego rozwiązanie.

O autorze Dag Stranneby jest profesorem na Uniwersytecie Örebro w Szwecji. W trakcie wieloletniej pracy dydaktycznej prowadził wykłady m.in. z podstaw elektroniki, cyfrowego przetwarzania sygnałów, systemów radiowych, systemów łączności bezprzewodowej, sieci neuronowych, teorii sterowania, programowania w asemblerze i C++.

Do pobrania Spis treści w formacie PDF (PDF 35kB) Recenzja książki w EP2/2005 (PDF 290kB) Recenzja książki w RE2/2005 (PDF 84kB)

See also Cyfrowe przetwarzanie sygnałów. Praktyczny poradnik dla inżynierów i naukowców  112,50 PLN Procesory DSP dla praktyków  89,10 PLN Procesory DSP w przykładach  80,10 PLN Masz pytania? Aby dowiedzieć się więcej skorzystaj z formularza.
Twoje imię:

Email
Zapytaj o produkt Cyfrowe przetwarzanie sygnałów. Metody, algorytmy, zastosowania:


Przepisz cyfry z obrazka code

Nowości

Podstawy technologii montażu dla elektroników, wyd. 2
Ryszard Kisiel
57,60 PLN
Procesory DSP w przykładach
Henryk A. Kowalski
80,10 PLN
Systemy poczty elektronicznej. Standardy, architektura, bezpieczeństwo
Grzegorz Blinowski
44,10 PLN
100 projektów na 555
Krzysztof Górski
53,10 PLN
Wzmacniacze operacyjne teoria i praktyka
Bruce Carter, Ron Mancini
71,10 PLN

powrót do Cyfrowe przetwarzanie sygnałów. Metody, algorytmy, zastosowania ->